2ο ΓΕ.Λ Άργους

Ολοι Μαζί για Ένα Όνειρο!

Το Λύκειο μας φωτίζει τον δρόμο της μικρής Μαρκησίας και δίνει φτερά στα όνειρά της. Οι εξαιρετικοί συνάδελφοί μας Κανέλλος Χρήστος και Ντεβές Γρηγόρης ηγήθηκαν με μεγάλη επιτυχία στην προσπάθεια της δράσης του σχολείου μας  “Make a Wish”.

Η ανταπόκριση της σχολικής μας κοινότητας και κυρίως των μαθητών μας  και των οικογένειών τους ήταν πέρα από τις προσδοκίες μας και η μικρή Μαρκησία κάνει το όνειρό της πραγματικότητα! Η ευχή της υιοθετήθηκε από το σχολείο μας και θα ταξιδέψει στην Ισπανία.

Η πρωτοβουλία αυτή αναδεικνύει το ρόλο του σχολείου ως μέρος που προάγει την αγάπη, την ενσυναίσθηση, την αλληλεγγύη και εν τέλει τη δύναμη της κοινότητας. Η επιτυχημένη αυτή δράση μας κάνει όλους υπερήφανους, πιο δυνατούς και  περισσότερο κοινωνικά ευαίσθητους.

Όλοι μαζί δεσμευόμαστε για παρόμοιες κοινωνικές πρωτοβουλίες και στο μέλλον.

"Αγαπημένη μας Μαρκησία , θέλουμε να σου στείλουμε όλη μας την θετική ενέργεια, την αγάπη και την υποστήριξή μας.
Αν και δεν έχουμε τη χαρά να σε γνωρίζουμε προσωπικά, είμαστε εδώ, πάντα στο πλευρό σου  με πολλή αγάπη.
Ελπίζουμε το ταξίδι σου αυτό να σου φέρει όλη τη χαρά που αξίζεις!"

Επικοινωνήστε μαζί μας

Το σχολείο λειτουργεί καθημερινά από τις 8:30 ως τις 2:00 το μεσημέρι.

Τηλ.: 2751062048

Κιν.: 6945522633 (Γιαννακούλης Γιώργος-Διευθυντής)

Σας περιμένουμε...